Zastřešit hliníkovou pergolu není vůbec jednoduché. Pokud si tedy nevíte rady, máme pro vás článek, který vám s tímto problémem poradí.
Hliníkové pergoly jsou velice oblíbené. Mohou se totiž pochlubit nejen svým moderním vzhledem, ale také velkou odolností a dlouhou životností. I tento typ pergol ale má jeden zásadní problém, o kterém se tolik nemluví – střecha. Jaký typ střechy tedy vybrat, aby se dokonale hodil k tomuto materiálů a také dobře sloužil? S tím vám poradíme v následujících řádcích.
Pevná střecha
Nejjednodušším řešením je pevná střecha. Hliníková pergola se dá tímto způsobem zastřešit poměrně jednoduše a za velice dobré peníze. Jaký materiál je ale dobré v tomto případě použít? Možností je hned několik. Mezi nejoblíbenější patří především lepené bezpečnostní sklo. To nechá sluneční paprsky volně proudit dovnitř, zatímco v zimě nabídne dostatečnou pevnost na to, aby odolalo velkému tlaku sněhu. Velice dobrým řešením je také polykarbonát, který nabízí podobné vlastnosti jako sklo. Oproti sklu vás ale mnohem lépe ochrání před nežádoucím infračerveným zářením a skleníkovým efektem.
Rolovací střecha
Chcete více volnosti? Žádný problém. Hliníková pergola s rolovací střechou vám ji poskytne. S rolovací střechou si budete moct sami regulovat stínění a přísun světla. Ochrání vás také před deštěm. U rolovacích střech se nejčastějí používá především látka rozprostřená napříč pergolou. Používají se ale také plastové materiály.
Bioklimatická střecha
Bioklimatická střecha se příliš neliší od výše zmiňovaných rolovacích střech. Jediným rozdílem je použitý materiál a způsob, jakým se vlastně používá. Základním stavebním kamenem jsou lamely. Pokud jsou uzavřené, tak vytváří celistvou střechu a brání průniku jakýchkoliv tekutin nebo slunečního světla dovnitř pergoly. S pomocí dálkového nebo mechanického ovládání pak můžete jejich rozevření regulovat.